Zaproszenie

Zapraszam do odwiedzenia mojej strony internetowej, która – w sposób nowatorski –  łączy klasyczny tekst z obrazem (zdjęcia) i dźwiękiem (muzyka i śpiew). Podzielona na dwa bloki („Strona Główna” i „Informacje i Aktualności”) stanowi wersję internetową wystawy „Od Podkarpacia, przez Paryż, Madryt, Rzym, Meksyk, Buenos Aires … do Andaluzji”, która miała miejsce z okazji mojego Jubileuszu 60-lecia na Uniwersytecie Warszawskim w czerwcu 2017 r., rozszerzoną o wydarzenia związane z rocznicą 80. urodzin (2019 r.).

Wersję tą postanowiłem wzbogacić o ilustrację muzyczną, którą stanowią wybrane utwory wybitnych kompozytorów, przede wszystkim okresu baroku, który jest moją specjalnością naukową (Monteverdi, Vivaldi, Haendel, Bach), ale też ulubionych kompozytorów operowych (Mozart, Verdi, Rossini, Gluck) i , oczywiście, utworów kompozytorów ( w tym hiszpańskich), których kompozycje tematycznie wiążą się z Hiszpanią lub Ameryką Łacińską (M. de Falla, J.Rodrigo, Paco de Lucia, A.Rodriguez, P.Czajkowski). Nasz kraj godnie reprezentują F.Chopin i W. Młynarski.

Od strony technicznej należy pamiętać, że wszystkie zdjęcia (oprócz serii „Z Podkarpacia” i tekstu „Błędny rycerz don Miguel”) można powiększać klikając na nie kursorem.

Utwory muzyczne zaznaczone są osobnym paskiem.

Dziękuję serdecznie za uwagę i życzę miłej internetowej wizyty, która – mam taką nadzieję – udanie łączy przyjemne z pożytecznym.

Prof.Kazimierz Sabik